top of page
Image by Zhu Yunxiao

Összehangolva a Simonton módszerrel

ELÉRHETŐ

6+1 alkalom ONLINE

Daganatos betegséggel érintetteknek és gyógyultaknak.

Összehangolva a Simonton módszerrel

Program leírása

Mi is az a Simonton-módszer

                         és miben más Összehangolva? 😊


A Simonton módszert az 1970-es években dolgozta ki egy amerikai házaspár, a radioonkológus Carl Simonton, és pszichológus felesége, Stephanie Simonton. Arra a kérdésre keresték a választ,  hogy mit tesz, mit gondol - önmagáról, lehetőségeiről, céljairól - az, aki sikeresen megküzd a daganatos betegséggel. Módszerük egyik központi eleme a vizualizáció, azaz belső, gyógyító képek felidézése. Régóta tudjuk, hogy a testünk reagál a gondolatban felidézett képekre. Ha egy megható jelenet reggel a villamoson eszedbe ötlik, könnybe lábad a szemed. Ha késésben vagy, és arra gondolsz, mit szól majd a főnököd, a gyomrod reagál: görcsbe rándul. Ezek a szervezetünkben meglévő, akaratlan működések. A Simonton házaspár nem feltalálta, hanem megtalálta a bennük rejlő erőt. Ebben rejlik a módszer "varázsereje":  ha a gondolatainkban megjelenik valami, a szervezetünk válaszol rá. Az alapvető cél azonban az, hogy egy olyan szemlélet- és életmódot alakítson ki, amiben a betegség passzív elszenvedőjéből az EGÉSZ-ségünk alakításának cselekvő részeseivé válunk. Ebben segítenek a belső képek, és a módszerhez tartozó egyéb gyarkorlatok.  


Miben más az "Összehangolva - a Simonton módszerrel csoport?  Bár Simonton alapokon nyugszik, többféle technikát ötvöz, és másfajta gyakorlatokat is tartalmaz. Az "összehangolva" zajló Simonton csoport célja - az eredeti módszernek megfelelően - az, hogy segítsen felfedezni szervezetünk saját belső erőforrásait. A "belső kincsesládánhoz" vezető út eszköztára azonban ma már gazdagabb, mert az elmúlt évtizedek rengeteg elméleti ismeretet és gyakorlati tapasztalatot tettek hozzá. A belső képek világa az "Összehangolva" csoportokon továbbra is meghatározó, de mellette fontos szerepet kapnak a gondolati átkeretezési technikák. Hogy mit jelent ez a bonyolult szó - átkeretezési technika? Az egész sokkal egyszerűbb, mint amilyennek hangzik: olyan egyszerű, gondolatváltási készségekről van szó, amik segítenek átvenni az uralmat a szorongató gondolatok felett. És miért olyan lényeges mindez, ha daganatos betegségről van szó? Ma már tudományosan alátámasztott tény, hogy a minket érő külső hatások és belső történések - érzelmek, gondolatok -  befolyásolják szervezetünk védelmi rendszerének a működését. A cél, hogy gondolataink és érzeleink harmonizálásával ennek a védelmi rendszernek, - az immunrendszernek - az ideális működését támogassuk. 


Hiba lenne azt állítani, hogy mindent megoldhatunk gondolataink erejével. Bár világunkban elterjedt, hogy "minden fejben dől el", ez a közhely bántó és valótlan. Sőt, megterhelő, hiszen lehetetlen dolgot vár el.  Pusztán a gondolatainkkal nem tudjuk megváltoztatni az életkörülményeinket. Nem tudjuk semmissé tenni a minket érő külső hatásokat, és az örökletes tulajdonságainkat se szabhatjuk át. Mégis - gondolataink, belső képeink világa sokkal gazdagabb lehetőségeket rejt, mint hinnénk. Ha kedved van, tarts velünk, feldezzük fel együtt a bennünk rejlő valódi gyógyító erőt! 

Aktuális esemény
Image by Artiom Vallat
Esemény címe

dátum

helyszín

Jelenleg nincs meghirdetett esemény!

Image by Zhu Yunxiao

Kinek szól?

A program azoknak szól, akik szeretnének megismerkedni a Simonton-féle Gyógyító Kép technikával. Várjuk azokat is, akik ismerik már a Gyógyító Kép kialakítánának fortélyait, de kíváncsiak arra, hogy az elmúlt évtizedekben milyen új lehetőségekkel és tecnikákkal egészült ki. 


A csoportra várjuk azokat a stabil állapotú daganatos betegeket, akik hatékony eszközöket keresnek arra, hogy gyógyulásukat támogassák, de azokat is, akik már egyensúlyban vannka, és a céljuk a helyreállt szervezeti egensúly megtartása.
A csoporton való részvétel nem pótolja, hanem kiegészíti az onkológiai kezelést. 

Mit mondanak a résztvevőink?

A test nem hazudik – hallgatni kell rá, figyelni, és együtt dolgozni vele.


– Dr. Buda László, orvos, pszichoterapeuta

Ki tartja?

Image by Zhu Yunxiao

Mennyibe kerül?

  1. kategória: Önköltséges részvételi díj 28.000,-Ft - Ez a 6+1 online alkalom min. részvételi díja.

  2. kategória: Támogatói részvételi díj 35.000,-Ft (28.000,-Ft részvételi díj és 7.000,-Ft adomány) - A plusz 7.000,-Ft-ot alapítványunk további programjaira fordítjuk, így ezzel a működésünket és fa ennmaradásunkat támogatod.

  3. kategória: “Ajándékba egy rászorulónak" részvételi díj: alap ár 28.000,-Ft vagy tetszés szerint növelheted az összeget (a teljes összeg adomány) - Tégy jót! Te magad most nem jönnél, de megteheted, hogy kifizeted valaki részvételi díját, aki szeretne jönni, de nem tudja kifizetni a min. árat sem.


Az árak tartalmazzák az összes vonatkozó díjat. Nonprofit szervezetként NEM számítunk fel ÁFÁt.

TOVÁBBI PROGRAMJAINK

Aktualitás

Program neve

Noah Patterson

Programming Editor

Dan Mitchell

Assistant Manager

Tess Anderson

Art Director

Image by Zhu Yunxiao

Friss diagnózissal kérd e-mail útmutatónkat!

bottom of page